TAP Air Portugal, ilk A321LR uçağını, büyüyen Airbus uçağı filosuna davet ediyor. Toplam 75 adet Airbus uçağı ve 12 siparişi ile, A321LR’nin TAP’ın yeni pazarlara yayılma çabalarına yardımcı olması bekleniyor.

Airbus A321LR Teslimatı

Nisan 2019, Airbus A321LR’nin TAP Air Portugal filosuna başlamasına işaret ediyor; taşıyıcı, ilk sırada hem Airbus A321LR hem de A330neo ile çalışan ilk şirket. Her ikisi de, üreticinin en yeni nesil uçakları olup havayolunun operasyonel yeteneklerini genişletmektedir.

A321LR, toplamda 171 koltuklu tek koridorlu bir uçaktır: 16 Business Class, 48 ​​Eco Premium Class ve 107 Economy koltuğuna sahip. Uçak, tam düz işletme sınıfı koltuk ve yüksek konforlu ekonomi koltukları ile konfor için çağdaş bir tasarıma sahiptir. Diğer avantajlar arasında kabin içi eğlence, bağlantı ve ücretsiz mesajlaşma servisleri bulunur.

Modern teknoloji, TAP Air Portugal’ın en gelişmiş uçaklarından biri olan A321LR’de bulunmaktadır. Model dahili A350 XWB teknolojisine, yüksek verimli yeni nesil motorlara, yeni kanatlara ve yeni sharklet’lara sahiptir.

 

TAP Air Portugal, uçak operasyonunun verimliliğinden de faydalanacak. A321LR, önceki modellere kıyasla yaklaşık % 20 yakıt yakma azaltma, % 30 yakıt tasarrufu ve % 50 gürültü kirliliği azaltma ile enerji verimli bir uçaktır.

TAP Air Portugal İçin Bir Boşluk Doldurma

Airbus A321LR’nin A330neo ile birlikte kullanılması, orta ila uzun mesafe pazar rotalarına genişlemek için TAP Air Portugal pozisyonlarını konumlandırıyor. Teslim edilen ilk A321LR, Lizbon’u Tel Aviv’e bağlayacak, ancak yaklaşan teslimatlar havayolları için yeni rotaları keşfetmek için kullanılabilir.

TAP Air Portugal CEO’su Antonoaldo Neves, en son Airbus modeline yapılan yatırımın havayolunun yeni pazarlara açılmasına yardımcı olacağını umuyor. Neves;

“A321LR, TAP’ın genişleme planları için kritik öneme sahip. Üstün yelpazesiyle Portekiz’den Kuzey Amerika, Güney Amerika ve Afrika’daki pazarları rahatça keşfedebiliriz ve A330neo’larımızla sorunsuzca uyum sağlar. ” dedi.

A321LR, transatlantik uçuşlar için idealdir. Durmadan 4.000 nm veya 7.400 km’ye kadar uçma kabiliyetine sahiptir. Portekiz merkezinden, havayolu şirketi Kuzey Amerika’nın doğu kıyılarına, Montreal, New York, Boston veya Washington DC gibi potansiyel destinasyonlara doğrudan uçuşlar sunmaya çalışıyor. Ayrıca, dikkate alınan Recife, Natal, Fortaleza veya Salvador’a giden rotalarla Kuzey Brezilya’ya doğrudan uçuşlar için bir tanıtım görebiliriz.

A321LR’yi Aileye Davet Etmek

Airbus A321LR uçağının teslimatı filosuna hoşgeldiniz diye TAP Air Portugal tarafından düzenlenen bir medya kutlamasıyla karşılandı. Etkinliğe TAP CEO’su, Airbus üyeleri ve Portekiz hükümeti üyeleri katıldı.

Uçak, karşılama töreni sırasında geleneksel şerit kesimini aldı. TAP Air Portugal CEO’su ayrıca havayolunun düşünce ve planlarını medya ile paylaşmayı başardı.