British Airways için ilk A350 şu anda yapım aşamasında. Uçağın fragman’ları yavaşça etrafa yayılıyor. En son meydana çıkan ise titiz bir kanat ucu boyama videosu. British Airways, yıl sonuna kadar toplamda dört Airbus A350-1000 uçağı almaya hazırlanıyor.

Airbus A350, genellikle “ekstra geniş gövde” veya kısaca XWB olarak adlandırılır. İlk BA (British Airways) A350’nin G-XWBA olarak kaydedileceğini zaten biliyoruz. Bu, sadece ekstra geniş gövdeden XWB’yi değil aynı zamanda British Airways’in BA’sını da birleştirdiği için ilginçtir.

En Yeni Koltuklar

Yeni British Airways Airbus A350’nin en çok beklenen özelliklerinden biri, yeni Club World koltuğu. Gerçekten bir suit olacak koltuk. Business Class kabininde çok ihtiyaç duyulan bir yenilemenin bir parçası. Bazıları yeni Club World koltuğunun mevcut ilk koltuktan daha iyi olduğunu düşündüklerini söylese de, bu A350 için bir sorun olmayacak.

British Airways A350 sadece üç kabine sahip olacak. Yani, Dünya Gezgini (ekonomi), Dünya Gezgini Artı (birinci sınıf ekonomi) ve Club Dünyası (işletme). Bu uçakta herhangi bir birinci sınıf olmayacak.

 

 

Çalışmalar Devam Ediyor

BA’nın ilk A350-1000 modeli Airbus’un Toulouse fabrikasında yapım aşamasındadır. Bu, Virgin Atlantic için tasarlanan ilk Airbus A350-1000 ile aynı anda gerçekleşiyor. Virgin, A350’lerinin ilerleyişi hakkında oldukça sıkı bir dikkate sahip olsa da, British Airways, uçaklarının ilerleyişini sergilemekten gurur duyuyor.