e
sv

Atlantik Uçuş Akademisi – AFA

avatar

Pilotistan

 • e 1

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

Atlantik Uçuş Akademisi AFA, 2011 yılında hızlı büyüyen havacılık sektöründe artan kalifiye pilot ihtiyacını karşılamak için, Ulusal ve Uluslararası Sivil Havacılık kurallarına ve düzenlemelerine uygun olarak, Profesyonel Pilot Eğitimi vermek üzere kurulmuştur.

AFA, kuruluş aşamasından sonra Milli Eğitim Bakanlığı Özel Kurslar Onayı, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü Hava Taksi İşletme Ruhsatı ve Part-FCL Onaylı Egitim Organizasyonu (OEO) lisanslarını alarak ilgili otoriteler tarafından yetkilendirilmiştir.

Atlantik Uçuş Akademisinde, ALSIM ALX-First FNPT-II/MCC ve AL250 FNPT-II Uçuş Simülatörleri EASA onaylı olarak kullanılmaktadır. Dünya çapında havacılık eğitim organizasyonları ve otoriteleri tarafından en ileri FSTD – Uçuş Sentetik Eğitim Cihazlarından biri olarak kabul edilen ALSIM ALX-First FNPT-II Simülatörü, PPL’den MCC’ye ve JOT / Jet Geçiş Eğitimi de dahil olmak üzere A’dan Z’ye tüm Profesyonel Pilot eğitimlerinde etkin olarak kullanılabilmektedir. AL250 FNPT-II Simülatörü ile Pilot adayları Tek Motorlu ve Çift Motorlu uçaklar için eğitimlerini, yüksek kaliteli görüntü ile desteklenen eğitim ortamında gerçekleştirmektedir.

AFA Teorik yer dersleri ve Uçuş eğitimlerini, Ulaştırma Bakanlığı ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü denetiminde Part-FCL standartlarında vermektedir. Teori ve Uçuş eğitimlerinde sektörde lider akademik kurumlardan İngiltere Sivil Havacılığı tarafından onaylı olan Cranfield Havacılık Egitim Okulu (CATS) yayınlarını kullanarak uluslararası standartlarda eğitim vermektedir.

Havalimanları ve Simülatörler

Beylikdüzü / İstanbul’da bulunan eğitim merkezi, pilot adaylarının eğitimlerini en iyi şekilde alabilmeleri için tasarlanmış özel tesislere sahiptir. Yer dersi ve simülatör eğitimlerini ana merkezde alan geleceğin pilotları uçuş eğitimlerini de akademinin ana üs olarak kullandığı Çorlu veya ikinci üs olarak kullanmakta olduğu Edremit havalimanlarında gerçekleştirmektedirler.

Atlantik Uçuş Akademisinde, ALSIM ALX-First FNPT-II/MCC ve AL250 FNPT-II  Uçuş Simülatörleri EASA onaylı olarak kullanılmaktadır.

Dünya çapında havacılık eğitim organizasyonları ve otoriteleri tarafından en ileri FSTD – Uçuş Sentetik Eğitim Cihazlarından biri olarak kabul edilen ALSIM ALX-First FNPT-II Simülatörü, PPL’den MCC’ye ve JOT / Jet Geçiş Eğitimi de dahil olmak üzere A’dan Z’ye tüm Profesyonel Pilot eğitimlerinde etkin olarak kullanılabilmektedir.

AL250 FNPT-II Simülatörü ile Pilot adayları Tek Motorlu ve Çift Motorlu uçaklar için eğitimlerini, yüksek kaliteli görüntü ile desteklenen eğitim ortamında gerçekleştirmektedir.

 

[su_button url=”http://afa.aero/” target=”blank” style=”3d” background=”#006391″ color=”#ffffff” center=”yes” icon=”icon: external-link” icon_color=”#ffffff” desc=”Akademinin Web Sitesi İçin Tıklayın”]Ziyaret Et[/su_button]

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
Avatar
 • Semih1 sene önce
 • Ayrıntılı ve bileği içerikli faydalı bir içerik olmuş, teşekkürler 🙂

Avatar
 • E. Mrtg1 sene önce
 • Çok yararlı bir yazı olmuş, teşekkür ederim.

  Avatar
  • Pilotistan1 sene önce
  • Yararımız olduysa ne mutlu 🙂 Değerli zamanınızı ayırdığınız için biz teşekkür ederiz.

Sıradaki içerik:

İstanbul Havalimanı – Türk Hava Yolları Lounge Tanıtımı