İstanbul Havalimanı – Türk Hava Yolları Lounge Tanıtımı

Atatürk Havalimanı’nda işletilen salonun kesinlikle daha büyük, yükseltilmiş bir versiyonu olan yeni İstanbul Havalimanı Business Class / Star Alliance Gold Lounge Türk Hava Yolları’nı yakından inceleyelim.

Yer Ve Erişim

Yeni salon, ana gidiş salonunun birinci katında, E1 kapısının yanında yer almaktadır. Gidiş salonu üzerinde personel masası bulunan küçük bir resepsiyon alanı bulunmaktadır. Check-in masası üst katta olduğundan, bu masanın fonksiyonunun ne olduğundan emin değilsiniz.

Lounge erişimi, biniş kartı barkodunuzu, eski salonda olduğu gibi, mevcut otomatik kapılardan birinde tarayarak sağlanır.

 

 

Resepsiyon Alanı

İçeri girdikten sonra, cesur ve çarpıcı bir alan yaratan görsellere sahip büyük bir LED ekran ile karşılaşacaksınız. Bagaj muhafazası alanındaki dolaplar, Atatürk’te kullanılanlara benzer (salonda kullanılan döşemenin bir parçası olduğu gibi). Wi-Fi şifre üreticileri  eski salondan geldi.

Tabii ki, kendi kendine çalan piyano yeni salonda yerini aldı. Şuan oturma alanının girişinde yer almaktadır.

 

 

 

 

 

Oturma Alanı

Salon kesinlikle eski havalimanındakinden daha büyük hissettiriyor, Lounge meydanın yoğun saatlerinde gerçekten kalabalık olabiliyor. Tüm oturma alanı, salonun etrafına yayılmış adeta yiyecek çıkışları etrafında dönüyor.

Ana oturma alanı ya eski salondaki mobilyalarla aynı ya da tam olarak aynı kanepe modelini kullanıyor.

TV alanı da eski salondakilere benziyor ancak açık tavanlar ve duvar tasarımı kesinlikle farklı bir hava katıyor.

Yemek alanı tüm yiyecek mağazalarının çevresindedir. Bu bölgedeki uygarlığın Akdeniz tarzını yansıttığını görebiliriz. Bu alanda elektrik prizi yoktur. Sebebi yemek alanı olması ve çalışma alanı olması gerektiği için iyi bir şey olabilir.

İkinci yeni alana “çay odası” diyeceğiz. Türk esintili modern mobilyalar ve dekor ve etkileyici bir çay yayılması, harika ve sessiz bir oda oluşturmuş.

Ayrıca, uçuşlarını beklerken kestirmek isteyenler için yatar koltuklar ve kabinler içeren sakin bir alan ve uçuşlar arasında çalışmak isteyenler için kapalı bir toplantı alanı bulunmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

Çocuk Alanı

Bir uçak, slayt ve bir pop corn istasyonu ile çok sevimli bir çocuk oyun alanı var! Ayrıca, salonda çocuklara kimseyi rahatsız etmeden oynayacakları ile oynayabilecekleri alan salonun sonunda yer almaktadır.

 

 

 

Duşlar

Duşlar eski salondaki tasarım ve malzemeler açısından çok benzer görünüyorlar. Salonda toplam 24 duş ve ayrıca daha özel bir ortamda dinlenmek isteyenler için 24 suit bulunduğunu da belirtmiş olalım.

 

 

 

 

 

Yiyecek Ve İçecekler

Salonun etrafına yayılmış birkaç F&B mağazası var. Yemek seçenekleri arasında bir salata barı, taze makarna, düz ekmekler, çorba, Akdeniz yemekleri ve ızgara alanı ile birkaç baklava / tatlı alanı  bulunmaktadır.

İçecek alanları salonun etrafına da yayılmış. Eski salonda olduğu gibi sadece Türk şarapları sunulmaktadır. Coca-Cola ve Pepsi meşrubat seçenekleri ve iyi bir yetişkin içecek yelpazesi vardı.

 

 

 

 

 

 

 

 

Tesisler

Eski salondaki tüm olanaklar, yenisine doğru yola koyuldu. Golf simülatörü, scalextric yarış pisti, playstationlar ve masör orada sizleri bekliyor.

 

 

 

Sonuç

Tamamiyle iyi yapılmış bir iş. Yeni salon daha iyi hissettiriyor ve zamanınızı nasıl harcamak istediğinize bağlı olarak farklı ortamlar sunuyor. Daha fazla yiyecek seçeneği ve daha geniş bir duş / suit alanı da var. Sessiz alan, ekstra mahremiyet için bireysel kabinlerle de iyi bir şekilde yapılan işlerden sadece bir kaçı.

Salonun tam kapasite ile nasıl tepki verdiğini çok yakında görebiliriz. Türk Hava Yolları, taşınması nedeniyle geçen hafta sonu bir şekilde azaltılmış bir program yaptı, bu yüzden salon ziyaret ettiğimizde kesinlikle tam kapasite değildi.


Ankete Katılın

  • Site İçi Yorumlar
Avatar
  • Gamze5 ay önce
  • Alana yakışır bir alan olmuş 👍