Emirates Pilot Avlıyor!

1 dakika


2

Bloomberg tarafından elde edilen bir Emirates iç yazışması Emirates yönetiminin personel alma memurunun direkt olarak sorun yaşayan havayolları ile ilgilenmelerini istediğini söylüyor. Pilotların iş güvenliği açısından dikkatli ve stresli olmaları durumunda Emirates çok çekici bir başka alternatif teklif edebilir.

Ancak bazı havayolları, aslında Emirates ile bağlantı kurmuş ve pilotlarını kısa bir süre için ellerinden almalarını önermiştir.

Hong Kong Havayolları, pilot iş gücünün yaklaşık %10’unu iki yıl boyunca Emirates’e devretme konusunda temasa geçti. Çünkü havayolu şirketi maliyetleri azaltmak, daha fazla ve yalın kârlı olmak için çalışıyor. Hong Kong Havayolları’nın pilotları Airbus SE derecesine sahip olduklarından (Pilotlar belirli uçakları uçurabilmek için belirli bir dereceye sahip olmalıdır), Emirates A380’leri en az sürede nasıl uçuracakları konusunda kolayca eğitilebilirler.

Emirates neden bu kadar çok pilotu istiyor?

Şaşırtıcı… Emirates, geçen yıl az pilota sahipti. Mayıs – Ekim ayları arasındaki sezon için ( Kuzey yarım küredeki en yoğun sezon ) , Emirates 100-150 pilottan yoksundu.

Bu eksiklik sadece hizmetlerin azalmasına ve son dakika iptallerine neden olmakla kalmıyor, aynı zamanda yeni rotaların daha yavaş ortaya çıkması ve filo genişlemesinin yetersizliği ile de sonuçlanıyor. Emirates’in birçok uçağı var (100’ün üzerinde A380), ancak onları uçuracak hiç kimseleri yok! Yoksun oldukları pilotların dezavantajlığını çekmekle hükümlülerdi…

Ancak bu yıl Emirates hazırlık yapmak istiyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde yaklaşacak olan çeşitli mücadele eden havayollarından (rakipleri geçen Haziran’a Emirates’e pilot fazlalık teklifinde bulunan rakip Etihad dahil) 499 yeni acemi seçtiler. Ayda en az 50 pilot almayı planlıyorlar.


Like it? Share with your friends!

2

Ne Hissettin?

Üzgünüm Üzgünüm
1
Üzgünüm
Gerçekten mi? Gerçekten mi?
3
Gerçekten mi?
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Berbat Berbat
0
Berbat
Pilotistan

Yönetim

Pilotistan, 2015 Ağustos ayında kurulan bir topluluktur. Çeşitli havacılık faaliyetlerinin yanında eksik olan havacılık bilgi birikimini arttırmak amacıyla blog içerikleri paylaşmaktadır. Ekibinde sektör çalışanlarına yer veren Pilotistan, topluluğunda ki sayıyı günden güne arttırmak için stabil olarak çalışmaktadır.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
İçerik
Gömme ve görseller ile biçimlendirilmiş metin
Liste
Klasik Liste
Sıralanmış Liste
İyi - kötü Değerlendirme
Görsel
Fotoğraf veya GIF