Katar Havayolları, 10 Tane A321neo’yu Uzun Menzilli Varyasyona Çeviriyor

1 dakika


2

Katar Havayolları, 10 Tane A321neo’yu Uzun Menzilli Varyasyona Çeviriyor
Katar Havayolları, 50 tane Airbus A321neo siparişinin 10 tanesini uzun menzilli varyasyona çeviriyor. İlk A321neo teslimatı 2020 yılında yapılacak.

Katar’ın bayrak taşıyıcısı A321LR’yi talebin geniş gövde uçakları için yeterli olmadığı ancak piyasada yükselen noktalar için kullanacak. Ayrıca, A321LR 4000 nm (7400 km) menzil ile diğer A320 ailesine kıyasla daha uzun uçabiliyor. Bu uçak, Katar Havayolları’nın şu anki dar gövde uçaklarıyla uçamadığı long-haul rotalarını uçabilecek. Alternatif olarak, Katar Havayolları A321LR’yi şu anki rotalarda fazladan sefer için kullanacak.

A321neo üzerine kurulan A321LR, A320neo (new engine option) ailesinin en yeni üyesi ve uzun rotaları uçabilmek için ekstra yakıt tankları ve daha fazla maksimum kalkış ağırlığına sahip. Uzun menzilli uçaklar genelde çift sınıf düzende 206’ya kadar, tek sınıf düzende 244’e kadar yolcu taşıyabiliyor. İlk ticari A321LR geçtiğimiz sene Arkia’ya teslim edilmişti.

Katar Havayolları, 200’den fazla uçaklı filosuyla Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik, Kuzey Amerika ve Güney Amerika’ya uçuyor.


Like it? Share with your friends!

2

Ne Hissettin?

Üzgünüm Üzgünüm
1
Üzgünüm
Gerçekten mi? Gerçekten mi?
1
Gerçekten mi?
Beğendim Beğendim
1
Beğendim
Berbat Berbat
0
Berbat
Pilotistan

Yönetim

Pilotistan, 2015 Ağustos ayında kurulan bir topluluktur. Çeşitli havacılık faaliyetlerinin yanında eksik olan havacılık bilgi birikimini arttırmak amacıyla blog içerikleri paylaşmaktadır. Ekibinde sektör çalışanlarına yer veren Pilotistan, topluluğunda ki sayıyı günden güne arttırmak için stabil olarak çalışmaktadır.

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Biçim Seçin
Anket
Karar vermek veya görüşleri belirlemek için oylama
İçerik
Gömme ve görseller ile biçimlendirilmiş metin
Liste
Klasik Liste
Sıralanmış Liste
İyi - kötü Değerlendirme
Görsel
Fotoğraf veya GIF