THY Yeni Model Uçakları İle Nasıl Bir Strateji Uygulayacak?

Geçtiğimiz günlerde Türk Hava Yolları  Genel Müdür (Pazarlama ve Satış) Yardımcısı Ahmet OLMUŞTUR bir röportaja dahil oldu. Röportajında Türk Hava Yollarının bazı gelecek planlarından ve uygulamaya koyacağı işlemlerden bahsetti. Röportaja geçmeden önce kendisini tanıyalım;

 

 

Genel Müdür Yardımcısı (Pazarlama ve Satış) Ahmet Olmuştur, pazarlama stratejileri, satış, gelir yönetimi, network planlama, kurumsal iletişim ve dağıtım kanallarından sorumludur.

2014’den beri Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Ahmet Olmuştur aynı zamanda Sun Express Yönetim Kurulu üyesidir. Bu görevinden önce 2011-2014 arası Gelir Yönetim Başkanı, 2010-2011 arası Gelir Yönetimi ve Ücret Müdürü (Doğu Avrupa ve Balkanlar), 2009-2010 arası Genel Dağıtım Sistemleri Müdürü, 2007-2009 arası Flight Analyst ve 2000 yılında da Çağrı Merkezi memuru olarak çalışmıştır.

Marmara Üniversitesi İşletme bölümünden mezun olan Ahmet Olmuştur, European Business School (London), Pole Universitaire Leonard de Vinci (Paris) ve Long Island University – Brookville (New York)’da İşletme Yönetimi Yüksek Lisansını tamamlamıştır. Prof.Dr. Fuat Sezgin İslam Bilim Tarihi Araştırmaları Vakfı (İBTAV) Yönetim Kurulu üyesi ve Amerika MBA Association üyesidir. İleri derece İngilizce ve başlangıç seviyesinde Arapça bilen Ahmet Olmuştur, evli ve 2 çocuk sahibidir.

 

Şimdi röportaja geçebilir ve gelecek planlar hakkında bilgi edinebiliriz.

Türk Hava Yolları filoya yeni katılacak Boeing 787 ve Airbus A350 uçakları için yepyeni business class koltukları kullanacak.

“Yeni filo, yeni koltuklar” stratejisi havayolunu 2019’da yapılacak ilk Boeing 787 teslimatıyla 1-2-1 dizilimine yöneltecek.

Yeni koltuklar daha çağdaş bir dizayna sahip olup, Star Alliance’ın şu anda kullandığı uluslararası premium düzene (2-2-2) iyi bir rakip olacak.

Yeni business class koltukları sadece 787 ve A350 için özel olup, 777, A330 ve A340 filosuna eklenmeyecek. Ancak 777, A330 ve A340 için farklı bir yenileme planı olacak.

Türk Hava Yolları’nın uzun zamandır istediği Sidney hattı yıllardır gündeme geliyor ve gidiyor.

Olmuştur, “Bildiğiniz üzere mümkün olan en kısa zamanda Sidney’e direkt uçuşlarımızı başlatmak istiyoruz. Hala en uygun yolda direkt uçuşlara başlayabilmek için çözümler arıyoruz. Kısa süreli planlamamızda eğer uygun bir çözüm bulamazsak -ki bizim önceliğimiz bu- aktarmalı uçuş fikrinizi ele alabiliriz.” dedi.

İstanbul Yeni Havalimanı Özel Bir Lounge’a Sahip Olacak

Türk Hava Yolları, 29 Ekim 2018’de açılması planlanan Yeni Havalimanı’yla doğan şu anda Atatürk Havalimanı’nda olan büyüyen ve ikinci seviye lounge’u yeniden yaratma şansını kovalayacak.