1 beğenilme 0 beğenilmeme
Genel kategorisinde (160 puan) tarafından
Merhabalar uzun zamandır merak ettiğim sorudur hiçbir cevaptan tatmin olamadım açıkçası siz ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

1 cevap

0 beğenilme 0 beğenilmeme
(10k puan) tarafından

Merhaba within ;

Şirket, kendi prosedür ve mali işleyişi açısından gerekli görmüyor diyebiliriz. Bir uçak alınırken şu maddesel sorular göz önüne getirilir;

  • Uçak kapasitesi yeteri kadar dolacak mı?
  • Doldurulan kapasite gider masraflarını karşılayarak kar getirebilecek mi?
  • Uçağı entegre edebileceğimiz bir rota var mı?
  • Uçulan meydanlar bu uçak için elverişli mi?
  • Yeni filo için eğitim sağlanabilir mi? 

Gibi gibi maddesel sorular mevcuttur. Türk Hava Yolları eğer A380 alsaydı sadece Asya, Amerika ve Afrika uçuşları için kullanabilecekti. Ki şu an mevcut olan uçuşlarda B777 veya A330 modelleri kullanılmakta.

Anlaşılan o ki bu model uçaklar şimdilik ihtiyacı karşılıyor ve A380 eksikliğini hissettirmiyor. Arap hava yolu olan Emirates, dünyanın önde gelen A380 sahibi firmalardan birisi. Bu derece yaygın olarak A380 kullanma sebebi ise base'in her meydana uzak olması ve uçtuğu destinasyonlar da fazla ilgi görmesidir. En önemli örnek bunu verebiliriz.

Ayrıca bildiğin üzere geçtiğimiz günlerde Airbus, "A380 üretimi 2021 yılında duracağını" açıkladı. Şu an alınması pek bi sağlam olmaz gibi. Zaten Airbus gelen siparişleri geri çeviriyor. Devamlı ve büyük müşterisi olan Emirates hariç tabii :) .

İlgili bir soru bulunamadı

1 soru

1 cevap

0 yorum

3 kullanıcı

Hoş geldiniz, Pilotistan Soru - Cevap Platformu sizelere sorularınızın diğer kullanıcılarımız tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.
...